GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 13337320
nr 1333 7320
Berndt Friberg
(1899-1981), Sverige
Skål, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 15cm
Kondition: nagg
Berndt Friberg, född 1899, död 1981, svensk keramiker.
måndag 15 juni 2020
kl 20:14:26
Gustavsbergs Studio